У СБУ розповіли подробиці звільнення з полону трьох заручників

16 Березня 2016, 12:00

Вчорашня операція зі звільнення трьох українських заручників проходила в районі населеного пункту Олександрівка недалеко від блокпоста Мар'їнка. Про це сьогодні, 16 березня, ЛІГА.net розповів радник голови СБУ Юрій Тандіт.

"Сама операція проходила в темний час доби. Фактично хлопці зайшли за лінію нашого блокпоста і наблизилися приблизно за 100 метрів від блокпоста з боку так званої ДНР", – зазначив Тандіт.

За його словами, двоє військових знаходилися в полоні бойовиків більше року.

"Вони в нормальному фізичному стані. Звичайно, психологічно вони піддавалися певним впливам. Вчора були перевезені в Курахове, де фахівці будуть допомагати їм з реабілітацією", – розповів він.

Він додав, що відповідні структури ведуть зараз з ними роботу. "Для нас важливо отримати від них інформацію, яка може бути корисна для захисту цілісності України", – підкреслив радник глави СБУ.

Обмін відбувався за формулою три на три. "Ми передали туди трьох осіб. Вони підозрювалися в скоєнні злочинів проти цілісності України", – повідомив Тандіт.

На сьогодні в заручниках залишаються офіційно 124 людини, з них військових – 77, цивільних осіб – 47.

"Ми відкриті на будь-які форми, готові до компромісів. Це і питання зі звільненням Надії Савченко, це питання, пов'язані із звільненням наших хлопців, які незаконно перебувають на території Російської Федерації", – зазначив тандем.

"Ми розглядали спочатку формулу 25 на 36, і готові її підтвердити", – додав радник глави СБУ.

Нагадаємо, вчора, 15 березня, з полону бойовиків звільнили двох військових і одного цивільного: Григорій Завізіон, Петро Єрошевич і Вадим Петренко.