У СБУ прокоментували інформацію про затримання у Росії їхнього співробітника

31 Березня 2016, 14:02

Глава Служби безпеки України Василь Грицак підтвердив інформацію про те, що співробітник СБУ знаходиться на території РФ, але підкреслив, що ця людина перебуває там несанкціоновано і не має допуску до державної таємниці. Про це глава СБУ повідомив журналістам у четвер після лекції в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка.

"Так, наш співробітник зараз знаходиться в РФ. Він несанкціоновано поїхав на територію Росії. Ще, якщо я не помиляюся, в травні 2014 року у нього був скасований допуск до держтаємниці, і з кінця 2015 року він перебуває в розпорядженні. Він написав рапорт на виїзд , але він (рапорт) не був узгоджений і виїхав він туди (до Росії – Ред.) несанкціоновано", – повідомив Грицак.

Голова СБУ запевнив, що це точно "не для підстави ФСБ".

"Пояснюю, що ця людина виведена у розпорядження, і фактично він повинен бути звільнений, що і буде зроблено найближчим часом", – підкреслив глава СБУ.

Раніше ФСБ Росії повідомило про затримання на території РФ працівника Центрального управління СБУ підполковника Юрія Іванченка, якого, як стверджує ФСБ, намагалися використовувати СБУ і ЦРУ США в якості підстави для вербування російськими спецслужбами.