У СБУ офіційно прокоментували скандальний інцидент із делегацією ООН на Донбасі

Акценти
26 Травня 2016, 16:27

Голова Служби безпеки України Василь Грицак назвав законним рішення не допустити місію підкомітету Організації Об'єднаних Націй з питань запобігання катуванням у свої управління в Маріуполі та Краматорську Донецької області в зоні проведення антитерористичної операції. Про це він заявив журналістам у Львові.

«Я особисто підписував документи, якими дозволяв відвідувати установи тримання осіб СБУ, зокрема, СІЗО, але це не означає, що іноземні спостерігачі повинні заходити в районні підрозділи СБУ в зоні АТО», – сказав він.

З його слів, СБУ не утримує затриманих у районних підрозділах. «Але там зброя і засекречена апаратура. Але ми допускаємо іноземних спостерігачів у місця тримання затриманих», – зазначив голова СБУ.

Він додав, що СБУ показала спостерігачам місця перебування близько 600 громадян, утримуваних в установах відомства. «Бойовики ДНР і ЛНР при цьому допустили їх до 4 громадян», – повідомив він.

Грицак упевнений, що СБУ нічого не порушила в цій ситуації.

Як повідомлялося, 25 травня делегація ООН через скандал із СБУ перервала свою поїздку по Україні. Згодом у Мін'юсті пояснили, що делегатів ООН не допустили до управління Служби безпеки України, оскільки там перебували російські військовополонені.

92