«У місті триває війна між місцевими бізнес-угрупованнями, які досі пов'язані з криміналом, – пояснило джерело у Дніпропетровському управлінні Служби безпеки України. – Два тижні тому загинув впливовий бізнесмен Геннадій Аксельрод, за яким тягнувся шлейф звинувачень у рейдерстві. Є всі підстави вважати, що ці теракти ніяк не пов'язані з політикою».
Тим часом у ЗМІ і блогах обговорюється політична підоснова трагедії – вибухи прогриміли на тлі гучного скандалу навколо засудженої екс-прем'єра Юлії Тимошенко і незадовго до початку чемпіонату Європи з футболу, який деякі європейські політики закликають бойкотувати.
Офіційно правоохоронні органи і спецслужби коментують хід розслідування дуже стримано. Тим не менш, заступник голови СБУ Володимир Рокитський висловив упевненість, що ніякої політики в тому, що трапилося, немає. «Я сумніваюся, що якась політична сила може взяти участь у таких діях, тому що є на світі Бог, який такі речі не прощає», – сказав він.
Нагадаємо, опівдні 27 квітня в громадських місцях у центрі Дніпропетровська з невеликим проміжком у часі сталися 4 вибухи невідомих пристроїв. За даними МОЗ, постраждало 30 осіб, у тому числі щонайменше 10 дітей.
СБУ порушила кримінальну справу за статтею «терористичний акт». У спецслужбі заявили, що розглядають 6 версій теракту в Дніпропетровську.
29 квітня Служба безпеки України склала фотороботи трьох осіб, яких розшукують за підозрою у цих вибухах.