У СБУ назвали кількість українців, які досі залишаються у полоні бойовиків

19 Жовтня 2015, 22:35

У заручниках терористів перебуває 148 українських громадян. Про це заявив радник голови СБУ Юрій Тандіт.

"На жаль, ми бачимо факт, який підтверджує те, що вже кілька місяців з боку так званих "ЛНР" та "ДНР" є профанація того, що ми мали зробити, того, що ми обговорювали спільно, в тому числі і в Мінську. Ми бачимо, що ті, хто знаходиться в Донецьку та Луганську не приймають самостійних рішень і Кремль використовує наших хлопців, які там залишаються, як політичних заручників", – сказав Тандіт. 

За його словами, ведуться переговори з польовими командирами щодо звільнення українських військовослужбовців, які перебувають в заручниках бойовиків.

"З різних джерел йде інформація стосовно наших хлопців, які залишилися (в заручниках РФ – ред.), є можливість працювати не тільки з самопроголошеними так званими "республіками" – Донецьком і Луганськом, де до цього часу вони не можуть розібратися між собою – ми виходимо на польових командирів, які в деяких місцях до цього часу утримують наших хлопців, і ми з ними безпосередньо ведемо переговори", – додав Тандіт.

"Є уповноважена Мінські підгрупа, яка в деталях працює над питанням звільнення, щодня вони працюють зі списками. На сьогоднішній день, 148 заручників, за нашою інформацію, перебуває не тільки на території Донецької і Луганської областей, а й на території Російської Федерації", – сказав він.

Нагадаємо, 16 жовтня, представники так званих "ДНР" і "ЛНР" відмовилися від обміну заручниками.

Як повідомлялося, у СБУ створили Об’єднаний центр звільнення заручників. За даними СБУ, станом на початок жовтня у полоні терористів перебували 153 українці.