У СБУ назвали кількість українських заручників, які лишилися в полоні після обміну

27 Грудня 2017, 19:41

У полоні бойовиків на Донбасі досі залишаються заручниками 103 особи. Про це повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак, якого цитує прес-центр СБУ.

За словами Грицака, загалом станом на сьогодні вже звільнено або знайдено 3 тисячі 215 осіб.

«На цю подію чекала вся країна. Однак не можна не згадати тих, хто залишається в заручниках політики Росії, країни – агресора, яка воює проти нас вже майже 4 роки: Сергій Глондар, Богдан Пантюшенко, Олександр Коріньков, Микола Карпюк, Станіслав Клих та інші захисники України вже понад три роки незаконно утримуються на території ОРДЛО та РФ. Загалом заручниками залишаються 103 особи в Донецьку та Луганську, десятки в РФ», – зазначив Грицак.

Він також наголосив, що в пріоритеті спецслужби лишається пошук та повернення 402 безвісти зниклих осіб.

Як повідомлялося, у середу відбулося звільнення заручників за формулою "306 на 74". 16 українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, 58 заручників із так званої ДНР – поблизу Горлівки, на тимчасово непідконтрольній території. ЗМІ назвали прізвища переважної більшості звільнених.

За даними представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайла Чаплиги, Україна передала представникам ОРДіЛО 237 із 306 осіб, які були у списку для обміну. Інші відмовилися від обміну з низки причин.