У СБУ Миколаївщини пропонують повторити тестування осіб з підозрою на COVID-19

10 Квітня 2020, 18:15

Начальник управління Служби безпеки в Миколаївській області Віталій Герсак пропонує повторно перевірити зразки усіх хворих з підозрою на COVID-19, тому що є підстави сумніватися у правильності тестувань. Про це він сказав під час позачергового засідання сесії обласної ради в п’ятницю, 10 квітня, передає «Укрінформ».

 

«За наявною інформацією, лікарі здійснюють відбір біологічного матеріалу в осіб з підозрою на коронавірус для подальшого проведення лабораторного дослідження на базі Миколаївського лабораторного центру МОЗ України. У той же час, медперсонал зазначених лікувальних установ допускає грубі порушення при відборі біологічного матеріалу. Зокрема, медичні працівники використовують не стандартизовані пробірки і неякісну хімічну речовину, яка не відповідає певним нормам і стандартам, у якій зберігається відібраний біоматеріал», – сказав Герсак, зазначивши, що ця хімічна речовина виготовляється в Миколаївському лабораторному центрі.

 

«Вважаю за доцільне організувати повторно перевірку осіб, у яких є підозра на коронавірус», – сказав Герсак.

 

Зазначимо: в Україні станом на 9:00 10 квітня зафіксовано 2203 випадки COVID-19. Миколаївщина є єдиною областю, де нема жодного випадку. Міністерство охорони здоров’я вирішило відправити на Миколаївщину спеціальну комісію, яка перевірить цей «феномен». Однак, дослідження зразків хворого на пневмонію в незалежній лабораторії, відібрані, щоб переконатися в правильності алгоритму дій місцевих медиків, збіглися з висновками миколаївських фахівців.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку з COVID-19 в Україні оголосили тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив карантин до 24 квітня.

 

8 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що карантин може бути продовжений до початку травня.