У САП відреагували на відмову в екстрадиції Онищенка

28 Травня 2020, 11:56

Рішення суду Ольденбурга (Німеччина), який відмовив в екстрадиції колишнього народного депутата Олександра Онищенка, не впливає на розгляд кримінального провадження. Про це повідомляється на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook у четвер, 28 травня.

 

«Зауважимо, що оскарження вказаного рішення суду не передбачено, але воно може бути переглянуто за появи нових обставин. Наголошуємо, що рішення суду не впливає на розгляд кримінального провадження, яке слухається Вищим антикорупційним судом, оскільки ще 21 січня 2020 року судом у порядку ч. 3 ст. 323 Кримінального процесуального кодексу України надано дозвіл на спеціальний судовий розгляд, тобто за відсутності обвинуваченого (in absentia)», – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що як і раніше, Онищенко може будь-коли з’явитися в Україні та брати участь в судових засіданнях.

 

Зазначимо: 27 травня стало відомо, Вищий земельний суд Ольденбурга (Німеччина) відмовив в екстрадиції в Україну Олександра Онищенка. Причиною відмови став сумнів суду щодо дотримання мінімальних міжнародних стандартів щодо умов ув'язнення в Україні. Так само судді скасували ордер про арешт Онищенка.

 

Нагадаємо, Олександр Онищенко – український олігарх, нафтогазовий трейдер, екс-депутат від «Партії регіонів». Він фігурує у провадженні щодо розкрадання понад 1,6 млрд грн з 2013 по 2016 рік під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Збитки підприємству «Укргазвидобування» оцінюються в більш ніж 740 млн.

  

26 липня 2018 року НАБУ завершило досудове розслідування щодо нього.

  

У липні 2019 року Онищенко намагався балотуватися на дострокових виборах до Верховної Ради. Шостий апеляційний суд Києва зобов’язав Центральну виборчу комісію зареєструвати його кандидатом у депутати від «Соціалістичної партії України» по 93 мажоритарному виборчому округу (Київщина). Однак, згодом Верховний Суд задовольнив апеляційну скаргу ЦВК і зняв Онищенка з кандидатів у депутати.

 

13 листопада голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник повідомляв, що Онищенка можуть екстрадувати до України у грудні 2019 року.

 

3 грудня стало відомо, що Онищенка затримали в Німеччині.

 

13 травня Вищий антикорупційний суд України розпочав розгляд по суті «газової справи».