У САП повідомили про завершення слідства щодо Гладковського

3 Червня 2020, 14:55

Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила слідство щодо можливого зловживання владою екс-першим заступником Ради національної безпеки і оборони Олегом Гладковським. Про це САП написала у Facebook у середу, 3 червня.

 

«Завершено досудове розслідування у справі стосовно колишнього першого заступника секретаря РНБО, екс-заступника міністра оборони та директора департаменту Міністерства оборони, підозрюваних у завданні збитків державі на загальну суму 17,44 млн гривень. Матеріали кримінального провадження відкрито підозрюваним та їх захисникам для ознайомлення. Після чого обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті», – йдеться в повідомленні.

 

Встановлено, що екс-посадовець РНБО використав надану йому владу та службове становище всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди структурою, частки у статутному капіталі якої належали саме посадовцю та його близьким особам, а саме – ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс».

 

Слідство стверджує, що Гладковський забезпечив  включення до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю коштом державного бюджету вантажівок «Богдан 6317» за завищеними цінами в дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №2», що входить до «Богдан Моторс».

 

Зазначається, що автівки не відповідали вимогам уряду – йде мова про рівень локалізації (обсяг робіт зі створення транспортного засобу безпосередньо в Україні з метою підтримання вітчизняного виробника), який мав становити не менше 60%, натомість становив лише 10%, але компанія все одно отримала замовлення.

 

Компанія погодилась довести рівень локалізації до 20% до кінця 2017 року і подальшого його збільшення до 30% впродовж трьох років. Однак умови ці так і не виконала, незаконно переклавши витрати зі збільшення рівня локалізації на бюджет.

 

Крім того, з’ясувалося, договір між Міністерством оборони та компанією-виробником передбачав часткову передоплату, а також фіксування ціни товарів. Проте всупереч цій умові, ціна за товари була збільшена і відповідальні за проведення закупівлі посадовці департаменту Міноборони її погодили, попередньо узгодивши це питання з заступником Міністра оборони.

 

Як наслідок, фірмі незаконно переплатили 17,44 млн гривень.

 

Також, Гладковському інкримінують недостовірне декларування. Так, екс-посадовець не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі Києва, про які йому було достовірно відомо.