Спеціалізована антикорупційна прокуратура не оскаржила запобіжний захід директору Запорізького титано-магнієвого комбінату Володимиру Сиваку, який вийшов під заставу, оскільки не знайшла підстав для цього. Про це САП повідомила у відповідь на запит Тижня.
Володимира Сивака затримали 23 вересня в рамках розслідування зловживання службовим становищем посадовими особами «Запорізького титано-магнієвого комбінату» (ЗТМК), яке призвело до розтрати 492 млн грн. За версією слідства, Сивак перерахував ці кошти на користь третіх осіб.
У Спеціалізованій антикорупційні прокуратурі повідомили, що Сивак вивів кошти через підконтрольні підприємства та енергогенеруючі компанії на Кіпр.
Слідство вимагало призначення суми застави, що відповідає завданому збитку, але суд заарештував Сивака на 56 днів з альтернативою внесення застави в розмірі понад 5 млн грн. 27 вересня за Сивака внесли заставу і він вийшов із СІЗО. Спеціалізована антикорупційна прокуратура подала апеляцію на це рішення суду, але, як повідомляє НАБУ, 9 листопада з невідомих причин відкликала її.
У САП пояснили, що процесуальний керівник оскаржив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою зі встановленою сумою застави. 9 листопада стороні захисту повідомили про завершення досудового розслідування та надали доступ до матеріалів.
"Враховуючи те, що досудове слідство станом на день розгляду апеляційної скарги було завершене, підозрюваний жодного разу не порушив умови застави, має на утриманні п’ятьох малолітніх та неповнолітніх дітей, фактичних підстав для зміни з побіжного заходу не було", – ідеться у відповіді прокуратури.
У САП заявили, що дали вказівку детективам НАБУ дослідити матеріальний стан підозрюваного і обґрунтувати можливість призначення більшого розміру застави, однак час слідства детективи не надали таких даних прокурору.
Також зазначається, що за інформацією детективів НАБУ, підставою затримання Сивака були відомості про його наміри щодо виїзду за кордон – до Республіки Кіпр, однак ці відомості не були документально підтверджені.
У прокуратурі запевнили, що вилучили закордонний паспорт Сивака.
"З огляду на викладене, процесуальним керівником реалізовано надані ст. 403 КПК України повноваження та прийнято рішення про відмову від апеляційної скарги", – зазначили в САП.
Упродовж майже двох місяців підозрюваний перебуває на волі, і САП заявляє ,що, незважаючи на наявність всіх можливостей для втечі, до цього часу Сивак забезпечує належну процесуальну поведінку.
14 листопада обвинувальний акт направили до Печерського райсуду Києва для розгляду по суті.
САП повідомляє, що у разі отримання нових даних про існування ризиків ухилення Сивака від участі в судовому розгляді, прокуратура ініціюватиме зміну розміру застави або надання дозволу на повторний арешт.
Раніше заступник керівника САП Володимир Кривенко заявив, що не виключає, що бізнесмен Дмитро Фірташ може стати фігурантом справи про розтрату держкоштів на ЗТМК, оскільки розслідування ведеться по трьох лініях, і слідчі мають вийти на кінцевих вигодонабувачів.
ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" створене в 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) і Кіпрської компанією "TOLEXIS TRADING LIMITED" (49%), що належить Дмитру Фірташу.