У Санкт-Петербурзі забили до смерті темношкірого актора радянського кіно

17 Травня 2010, 13:01
У Санкт-Петербурзі на ґрунті расової неприязні забили до смерті темношкірого актора Тіто Ромаліо, який зіграв у таких фільмах, як Людина-амфібія, Джек Восьмьоркін – американець.
 
58-річного артиста непритомним знайшли місцеві мешканці біля одного з будинків на Богатирському проспекті. Пізніше актор помер від закритої черепно-мозкової травми, так і не отямившись, повідомляє сьогодні, 17 травня, газета Новые известия.

У четвер, 13 травня, правоохоронні органи затримали підозрюваного у вбивстві Ромаліо. Ним виявився 43-річний Хамза Енікеєв, уродженець Пензенської області, який проживає в Петербурзі без реєстрації. За версією слідства, чоловік сильно побив темношкірого актора на ґрунті расової неприязні, а потім утік з місця події.

Як пише Фонтанка.ru, затриманий був учасником першої чеченської кампанії, війни в Перській затоці, має урядові нагороди. За даними Комсомольской правды, він працював охоронцем магазину в будинку, біля якого знайшли актора.

"Десятого травня о пів на шосту ранку він затіяв з Ромалфо сварку, а згодом сильно побив", – пояснили газеті оперативники.

Тіто Ромаліо – бразилець за походженням, актор другого плану, розквіт кар’єри якого припав на 50-70-ті роки минулого століття. Знімався в таких картинах, як Начальник Чукотки, Пригоди Артемки, Джек Восьмьоркін – американець (Чарлі), Людина-амфібія (хлопчик-газетяр), Острів загиблих кораблів, Заповіт професора Доуеля, в серіалі Морський патруль (2009 рік). У дитинстві знявся в одній з головних ролей (хлопчик Поль) у фільмі Здрастуйте, діти! (1962). У цьому ж фільмі сестру Поля зіграв брат Тіто Ромаліо Лол.

Батько Тіто Ромаліо (теж Тіто Ромаліо) – актор Ленфільму, бразилець за походженням, який зіграв свого часу одну з головних ролей у фільмі Стежкою грому. Зважаючи на повний збіг імені, прізвища та професії акторів часто плутали.

Як зазначають Новые известия, в останні роки артист заробляв тим, що виступав у ресторанах з естрадними номерами.

Нагадаємо, що за даними на квітень 2010 року, кількість злочинів екстремістської спрямованості в Росії за останні п’ять років зросла в чотири рази. У 2005 році таких злочинів було зафіксовано 152, а в 2009-му – 548, причому ця цифра з року в рік неухильно збільшувалася.
У грудні 2008 року на російському телебаченні стартував інформаційний проект Росія – це МИ, що складається з роликів виступів відомих людей країни проти расизму і екстремізму