У санаторії в Бердянську масово отруїлися діти

20 Липня 2017, 14:55

У дитячому санаторії "Лазурний" у Бердянську Запорізької області діти бійців АТО захворіли на невідому інфекцію. Про це написала у Facebook волонтерка Наталія Міщенко.

"З Дніпра забрали дітей АТОшників в оздоровчий табір у Бердянськ. 250 дітей. Майже всі діти захворіли якоюсь незрозумілою інфекцією", – зазначила вона.

Вона опублікувала скріншоти листування батьків, які говорять про епідемію і про те, що адміністрація начебто замовчує ситуацію.

Як пише Depo.Запоріжжя, начальник ГУ Держспоживслужби в Запорізькій області Віктор Шершнєв повідомив, що в санаторій виїхала спеціальна комісія.

За його словами, факт захворювання дітей в таборі є, але казати про масове отруєння вони поки не можуть.

"Поки я нічого конкретного сказати не можу. Спочатку нам самим треба встановити усі подробиці і з'ясувати, що насправді стало причиною захворювання серед дітей. Як тільки ми розберемося в ситуації, тоді і зможемо офіційно прокоментувати те, що сталося", – сказав Віктор Шершнєв.

У прес-службі поліції Запоріжжя в коментарі Тижню зазначили, що на місце події виїхав для перевірки начальник поліції Бердянська.

Водночас, прес-служба Бердянської міської ради повідомляє, що санаторій “Лазурний” не має дозволу на роботу та проведення оздоровлення і відпочинок дітей.

Робоча комісія обстежувала заклад 22 червня, 7 липня, 14 липня, 17 липня, 19 липня. Під час ревізій було виявлено невідповідність закладу вимогам чинного законодавства в сфері організації дитячого оздоровлення. Керівництву рекомендували вивезти дітей до повного усунення недоліків.

"На даний час проводиться огляд дітей цього закладу спеціалістами Бердянського лабораторного центру, Управління Держпродспоживслужби в м.Бердянську спільно із спеціалістами міської лікарні. До міської лікарні не проводилась госпіталізація дітей до вивчення необхідності в цьому заході", – повідомили в міськраді.

Як зазначається, про проблему поінформували Бердянській відділ поліції, Бердянську місцеву прокуратуру, Департамент соціального захисту населення Запорізької ОДА, Директора Департаменту охорони здоров'я Запорізької ОДА.

Зазначимо, за даними Міністерства охорони здоров'я, від початку року станом на 18 липня в Україні 90 людей захворіло на ботулізм, дев'ятеро померли. В основному люди заражалися ботулізмом після вживання в'яленої риби з магазинів.

Також нагадаємо, у Києві в червні сталося масове захворювання на гостру кишкову інфекцію через вживання суші в ресторані "Євразія".