У Румунії викрили угруповання, яке здійснило найбільшу в історії Австралії аферу з кредитними картками

Акценти
29 Листопада 2012, 07:21

Сімом затриманим в Румунії пред'явлені звинувачення в крадіжці особистих даних власників 500 тисяч кредитних карт. За даними федеральної поліції Австралії, зловмисники зламали комп'ютерні системи приблизно 100 малих підприємств країни (в основному, інтернет-магазини).

Вже точно доведено, що викрадена румунськими хакерами інформація була використана для покупок різних товарів на загальну суму близько 30 млн доларів. Ці покупки здійснювалися в магазинах США, Великобританії, Австралії, Гонконгу та ряду європейських країн. За оцінкою поліції, загальний збиток від дій румунського угруповання може скласти 750 млн доларів.

Загалом під час рейдів було затримано 16 осіб. Серед затриманих виявився восьмикратний чемпіон Румунії з класичної боротьби 28-річний Георге Гнат на прізвисько "Карпатський ведмідь". Правоохоронні органи вважають, що цей спортсмен, який здійснив в останні роки кілька поїздок до Австралії, міг брати участь у виробництві підроблених кредитних карт на підставі даних украдених кредиток.

За словами керівника підрозділу по боротьбі з кіберзлочинністю австралійської федеральної поліції Глена Мак'юена, ніяких затримань і арештів в самій Австралії в період даного розслідування не планується, а слідчі дії щодо всіх затриманих будуть проводитися в самій Румунії.

Мак'юен уточнив, що мова йде найбільший кіберзлочин в історії Австралії. Він додав, що в міжнародному поліцейському розслідуванні беруть активну участь співробітники американських і британських спецслужб.

Читайте також: Хвиля кіберзлочинності, якої не було

89