У Румунії анонсували нову акцію протесту

13 Серпня 2018, 16:38

У румунській столиці Бухаресті в понеділок, 13 серпня, ввечері запланована нова акція протесту з вимогою відставки уряду Віоріки Денчіле. Про це повідомляє Romania TV.

 

Як зазначається, це буде четвертий день протестів на площі Перемоги в румунській столиці.

 

"Ми вийдемо на Площу Перемоги на знак протесту, щоб вимагати відставки уряду Денчіле, слуги Лівіу Драгні, у нас є достатньо причин вимагати цього", – заявили організатори акції.

 

За даними румунських медіа, лідер правлячої Соціал-демократичної партії Лівіу Драгня відправив Денчіле у відпустку з 6 по 13 серпня, побоюючись, що вона не витримає тиску вулиці і піде з посади.

 

Своєю чергою, у адміністрації президента Румунії повідомили, що 13 серпня ввечері глава держави Клаус Йоганніс виступить із спеціальним повідомленням, присвяченим подіям останніх декількох днів.

 

Нагадаємо, 12 серпня ввечері в Румунії розпочалася третя серія вуличних мітингів. У місті Клуж-Напока демонстранти встановили намет.  Водночас у Бухаресті на площі Вікторії знову вийшли на протест десятки тисяч демонстрантів. Зокрема, протести були також організовані у таких містах як Клуж-Напока, Констанца, Ясси та Сібіу.  Так, біля префектури Клуж-Напоки зібралися близько 80 людей, які розбили на площі перед будівлею держустанови намет й оголосили вимогу зустрічі з префектом. Зазначається, що деякі активісти залишалися на вулиці перед префектурою всю ніч.

 

Як повідомлялося, генпрокуратура Румунії за вимогою президента Клауса Йоганніса відкрила кримінальне провадження щодо дій правоохоронців під час акції протесту у Бухаресті, в ході якої постраждали 440 людей. 

 

Раніше Йоганніс засудив непропорційний характер дій сил правопорядку під час антиурядового протесту у Бухаресті.