У Ростові-на-Дону напали на організатора пікету до Дня Незалежності України

25 Серпня 2015, 08:10

24 серпня в Ростові-на-Дону невідомі напали на організатора пікету на честь Дня Незалежності України, повалили його і намагалися вирвати з рук плакат. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода в Ростові-на-Дону.

За словами учасників акції, метою заходу було бажання привітати українців із 24-ю річницею проголошення незалежності, висловити підтримку народу України у відстоюванні суверенітету та територіальної цілісності.

Вони також прагнули проінформувати ростовчан про те, що між Російською Федерацією і Україною з 1997 року діє Договір про дружбу, співпрацю і партнерство, відповідно до Другої статті якого сторони поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів.

Читайте також: Проукраїнські акції в РФ: антивоєнні, на підтримку Савченко та синьо-жовті кольори.

Через кілька хвилин після початку публічної акції невідомі спробували зірвати захід. На організатора акції Едуарда Миколаєва напали ззаду, спробували повалити і вирвати плакат, який він тримав у руках. Жінки, учасниці пікету, почали голосно кричати, і тим самим привернули увагу поліцейських, які перебували неподалік.

Одного з нападників поліцейські затримали і на службовому автомобілі відправили у відділ внутрішніх справ, а другого опитали в якості свідка події. Взяли свідчення і в активіста, на якого напали.

За словами однієї з учасниць пікету Єлени Бєлан, другий чоловік, який під час нападу був разом із затриманим, погрожував їй викраденням, мовляв, ось поїдемо на Донбас, і там поговоримо по душах.

Після закінчення акції поліцейські – з метою запобігання можливих провокацій – проводили учасників пікету до зупинки громадського транспорту. При цьому, щоправда, перевіривши документи, і переписавши дані у всіх, хто фотографував і сам пікет, і те, що відбувалося поруч з ним.

Як повідомлялося, 24 серпня в Сімферополі біля пам’ятника Шевченку затримали проукраїнських активістів.