У російському “гумконвої” на Донбас приїхала вантажівка з автозапчастинами для техніки підвищеної прохідності – ДПСУ

15 Жовтня 2015, 13:35

Інформація російської сторони щодо проходження 41-го так званого «гумконвою» на територію України нібито відповідно до норм міжнародного права не відповідає дійсності. Так прокоментував поширену російськими ЗМІ інформацію помічник голови Держприкордонслужби України – прес-секретар Олег Слободян.

"Ця інформація не відповідає дійсності. Є чіткий порядок, визначений міжнародним та вітчизняним законодавством, як повинні слідувати ці гуманітарні вантажі. В першу чергу вони повинні слідувати через офіційні пункти пропуску, і прикордонники та митники з обох сторін повинні виконати всі прикордонно-митні процедури. На даний момент російська сторона направила й оформила цей гумконвой в односторонньому порядку. Представники української сторони здійснювали лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій", – сказав Слободян.

Він зауважив: для того, аби гуманітарний конвой вважався гуманітарним, РФ поередньо мала би направити детальний опис тих товарів і продуктів, які вони збираються відправляти. Мінсоцполітики України мало би надати оцінку, чи дійсно цей вантаж є гуманітарним. Росія цього не зробила. Крім того, в узагальненій наданій російською стороною специфікації не було зазначено, що буде слідувати один автомобіль негуманітарного характеру: а саме з вантажем автозапчастин для техніки підвищеної прохідності.

«Тобто, тут порушення на порушенні, і говорити про те, що цей вантаж був оформлений у відповідності з міжнародним законодавством, немає жодних підстав», – наголосив прес-секретар ДПС.

Нагадаємо, у четвер МНС Росії заявило, що українсько-російський кордон перетнула чергова колона з "гуманітарною допомогою" для Донбасу. При цьому, як стверджує російська сторона, на пунктах пропуску "Донецьк" і "Матвєєв-Курган" "гуманітарний вантаж" нібито "пройшов митне оформлення в суворій відповідності із міжнародним законодавством". При цьому, за даними російського МНС, усі заходи на пунктах пропуску нібито "здійснювалися у присутності представників митної та прикордонної служб України, а також спостерігачів місії ОБСЄ". У російському відомстві також стверджують, що перевірялася не лише техніка, а й супровідні документи на гуманітарний вантаж.

Як відомо, партію перших "гуманітарних КамАЗів" Росія відправила в Україну 22 серпня 2014 року.

У РНБО підкреслили, що неодноразово фіксувалася активізація бойовиків та збільшення кількості обстрілів сил АТО одразу після отримання вмісту російських вантажівок.

Раніше президент України Петро Порошенко зазначав, що у "гумконвоях" РФ на Донбас завозять пальне та зброю для терористів.