У російській розвідці виник конфлікт через кібератаки на комп’ютери Демпартії США – The Economist

23 Вересня 2016, 16:34

Дві групи російських хакерів, яких підозрюють у зламі комп'ютерних систем Демократичної партії США, мабуть, не знають про діяльність один одного, пише видання The Economist.

Одна з них на прізвисько Fancy Bear пов'язана з російською військовою розвідкою ГРУ. Їх мета полягає в тому, щоб вкрасти і злити інформацію. Але інша група, під кодовою назвою Cozy Bear, пов'язана з якоюсь іншою російською спецслужбою. Вони займаються традиційним шпигунством і лише збираєють інформацію.

За словами директора з технологій Dell Secureworks Дона Сміта (Don Smith), одній з цих хакерських угруповань, ймовірно, не сподобалося, коли через грубу атаку «колег» на Демпартію зірвалася їх робота.

Якби листи не були опубліковані у відкритому доступі, демократи, ймовірно, і не дізналися б, що за ними стежать – і хакери могли б далі збирати інформацію, йдеться у публікації.

Нагадаємо, кандидат на пост президента США від демократів Хілларі Клінтон заявила, що комп'ютери Національного комітету Демократичної партії США зламали російські спецслужби.

Після цього Федеральне бюро розслідувань США зафіксувало спроби зламу виборчих систем в штаті Арізона, до яких можуть бути причетні хакери з Росії. Через деякий час Демократична партія США заявила про нову спонсоровану Росією кібератаку.

Група хакерів Fancy Bear також відома публікацією документів Всесвітнього антидопінгового агентства. Раніше антидопінгове агентство WADA підтвердило інформацію про злом антидопінгової системи ADAM. 

Позначки: