У російській колонії, де утримується політв’язень Кияшко, стався спалах COVID-19 – Денісова

1 Липня 2020, 10:31

У російській виправній колонії №11, де незаконно утримується український політв'язень Ігор Кияшко, спалах коронавірусної інфекції. Про це написала українська омбудсман Людмила Денісова у Telegram у середу, 1 липня.

 

«У «ФКУ ИК 11 УФСИН России по Нижегородской области» запроваджено карантин, адже у багатьох в'язнів клінічно підтвердили зараження на COVID-19. Також коронавірусну хворобу діагностували у в’язнів, які трималися разом в одному приміщенні з Ігорем Кияшком», – йдеться в повідомленні.

 

Повідомляється, що через брак ліжкомісць у медичній частині цієї колонії, інфікованих осіб розміщують у їдальні та клубі для проведення дозвілля, чим наражають на небезпеку зараження інших в'язнів.

 

Денісова додала, що в деяких установах Федеральної служби виконання покарань Росії наші громадяни також потерпають від поширення коронавірусної хвороби. Зокрема, спалах COVID-19 спричинив запровадження карантинних заходів у «ФКУ ИК-1 УФСИН России по Брянской области» та «ФКУ СИЗО 5 УФСИН России по Ростовской области».

 

Крім того, через відсутність засобів індивідуального захисту та неналежне медико-санітарне забезпечення, деякі політв’язні вже перенесли інфекційну хворобу.

 

«Вимагаю Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяну Москалькову та Директора Федеральної служби виконання покарань Росії Олександра Калашникова терміново забезпечити дотримання прав громадян України. Зокрема, надати відповідне медико-санітарне забезпечення… та відповідну лікарську допомогу. Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій застосовувати всі можливі механізми впливу на РФ задля захисту та якнайшвидшого звільнення з полону Кремля всіх громадян України.», – зазначила Денісова.

 

Нагадаємо, 10 квітня 2018 року Ігор Кияшко був затриманий співробітниками ФСБ в одному з нижньогородських готелів. За версією слідства, він приїхав в Нижньогородську область, щоб нібито придбати робочі лопатки, що входять в комплектацію авіаційних двигунів типу РД-33 військових літаків типу МіГ-29. 

 

28 квітня 2018 року стало відомо, що Нижньогородський обласний суд у Росії засудив Кияшка до восьми років колонії суворого режиму за звинуваченням у шпигунстві і спробі контрабанди військового обладнання.