У Росії знову масові арешти на акції протесту

17 Червня 2012, 09:15
Як стверджує координатор «Лівого фронту» Сергєй Удальцов, учасники протестної акції були затримані «без всяких підстав». До будівлі Слідчого комітету в Технічному провулку прийшли близько 100 осіб, відомство пікетували для висловлення солідарності з людьми, яких опозиціонери і правозахисники називають політв'язнями.
 
«Наші товариші сидять, не можна їх не підтримати», – написав у своєму твіттері Удальцов. У підсумку більше десяти осіб було затримано, четверо відпустили після профілактичної бесіди, іншим загрожують великі штрафи, які діють після вступу в силу нового закону про мітинги. У будівлі Слідчого комітету напередодні побували, серед інших, депутат «Справедливої ​​Росії» Ілья Пономарьов і журналіст Ольга Романова.
 
Пономарьов заявив, що намагався пояснити поліцейським законність перебування людей на вулиці, в свою чергу, правоохоронці заявляли, що почнуть затримання, якщо акція буде заважати проходу громадян.
 
Пікети у Слідчого комітету кілька днів тому проводили і з іншого приводу. На поодинокі акції вийшли журналісти – на підтримку заступника головного редактора «Нової газети» Сєргєя Соколова, який, за твердженням видання, отримав погрози з боку глави слідчого відомства Олександра Бастрикіна. Кілька людей, у тому числі 4 співробітника «Ехо Москви», були затримані.