Так, у продукції «Прометея» (входить до Milkiland) виявлено окситетрациклін, «Гадячсир» – тетрациклін, повідомляє "Комерсант-Україна".
"Щодо продукції зазначених підприємств вводиться режим посиленого лабораторного контролю", – йдеться в документі Россільгоспнагляду.
У відомстві уточнили, що починаючи з 27 травня кожна партія продукції, призначена для збуту на ринку Росії, перевірятиметься обов'язково, а не вибірково, як раніше. У разі якщо протягом трьох місяців порушення не будуть виявлені, то підприємства знімуть з посиленого контролю.
Заступник директора Інституту екогігієни і токсикології ім. Медведя Анатолій Подрушняк говорить, що виявлені в сирах антибіотики забороняє і українське законодавство.
«Одноразове вживання сиру, в якому виявлені окситетрациклін і тетрациклін, особливої небезпеки не представляє. Однак при тривалому вживанні може викликати дисбактеріоз », – зазначив Подрушняк.
Головний виконавчий директор Milkiland Анатолій Юркевич не виключив, що виявлені Россільгоспнаглядом антибіотики могли потрапити в партію сиру не при його виробництві, а разом з молоком.
«Заявлені антибіотики застосовуються для лікування тварин. І через те, що їх вводять в кров, їх залишки могли потрапити в молоко », – говорить він.
У той же час, за словами Юркевича, перед відправкою до Росії партія сиру пройшла перевірку, і в продукті не було виявлено антибіотиків, про які заявляє Россільгоспнагляд.
«Але, на жаль, оскільки дана партія вже реалізована, то робити висновки про те, чиї результати аналізів неправильні – наші чи Россільгоспнагляду, не є можливим», – сказав він.
Нагадаємо, у лютому 2012 року Росспоживнагляд заборонив ввезення українських сирів через те, що в них нібито містилася пальмова олія.
У квітні після перевірки українських заводів російськими фахівцями це звинувачення було зняте.
У травні поставки відновилися.
За підрахунками Інституту економіки та прогнозування НАН України, через заборону на поставки в Росію молочний бізнес щомісяця недоотримував більше $26 млн.