У Росії затриманих активістів Greenpeace звинувачують у піратстві

24 Вересня 2013, 12:13

За його словами, ця акція загрожувала суверенітету Росії й екологічній безпеці регіону, а тому всі її учасники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незалежно від громадянства.

На даний час на борту судна екологів, яке ходить під прапором Нідерландів, перебуває міжнародний екіпаж у складі 30 осіб, четверо з яких мають російське громадянство.

Як заявляє російська влада, після прибуття в порт активісти, що перебувають на судні, залишатимуться на борту до завершення всіх процесуальних дій за фактом порушення законодавства Росії.

Тим часом, юристи Greenpeace розраховують зустрітися із затриманими екологами, очікуючи що таку можливість їм нададуть негайно.

Як повідомлялось, раніше ФСБ Росії не виключала, що затриманих на борту криголама Arctic Sunrise екологів звинуватять у тероризмі, оскільки, коли надувні човни грінпісівців наблизилися до платформи, «газпромівці» помітили на одному з них предмет, що нагадував вибуховий пристрій.

Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Пізніше їхній корабель «Арктік Санрайз» взяли штурмом російські прикордонники, які вирішили конвоювати судно до Мурманська.