У Росії затримали українських журналістів, які приїхали на суд над Савченко

28 Жовтня 2015, 11:20

У Донецьку Ростовської області РФ поліція затримала українських журналістів, які приїхали висвітлювати процес над Надією Савченко. Про це повідомив адвокат льотчиці Ілья Новіков у Twitter.

"Знімальну групу з Києва затримала поліція Донецька. Замість засідання у справі Савченко поїхав з консулами за ними", – написав Новіков.

Як повідомив у соцмережі журналіст Антон Наумлюк, затримані є знімальною групою телеканалу СТБ.

"Журналістів, які їхали в суд, зупинили співробітники ДІБДД під приводом того, що у когось не був пристебнутий ремінь безпеки. Під'їхав заступник начальника міської поліції з забезпечення громадського порядку, заявив, що проводиться операція "Анаконда" і що паспорти українських журналістів викликають сумніви. Нібито вони могли підробити позначку про перетин кордону. До затриманих журналістів приїхав консул України", – повідомили у ЗМІ.

Зазначимо, це вже не перша спроба перешкодити кореспондентам українського каналу СТБ висвітлювати процес Надії Савченко. Раніше їх двічі затримували російські прикордонники. На останнє засідання суду, 26 жовтня знімальній групі телеканалу вдалося потрапити лише до вечора після повного огляду особистих речей та "просвічування" автомобіля на рентгенівському апараті.

Нагадаємо, раніше у Росії заборонили в'їзд до 2020 року сестрі Савченко – Вірі, але згодом пропустили.