У Росії засудили українців Сенцова і Кольченка

25 Серпня 2015, 14:33

Північно-Кавказький окружний військовий суд  оголосив вирок у справі українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яких утримують у Росії. Про це повідомили кореспонденти з зали засідань суду.

Суд визнав обох винними в обвинуваченні у тероризмі та визначив Сенцову вирок у вигляді 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав вирок у вигляді 10 років в’язниці.

Сенцова та Кольченка звинуватили в підпалі офісу патрії "Єдіная Россія" в Сімферополі та підготовці низки терактів. Також Сенцова визнали винним у організації терористичної групи, підготовці теракту, замаху на незаконний обіг зброї та вибухівки, а також незаконному зберіганні зброї. 

 

Після оголошення вироку і запитання судді, чи зрозуміла обвинуваченим його суть, українці заспівали національний гімн

У справі також заарештували інших українців: Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Вони пішли на угоду зі слідством і вже отримали вироки – по сім років позбавлення волі. На процесі Сенцова-Кольченка Чирній відмовився від надання свідчень, але підтвердив попередні. Афанасьєв не просто відмовився свідчити, а й заявив, що його попередні свідчення були обмовою, зробленою після тортур.

Усі названі полонені українці – мешканці Криму.

98