У Росії заявили про готовність продавати Україні газ дешевше, ніж Європа

8 Червня 2016, 22:22

Контрактна ціна на газ для України в другому кварталі в розмірі $177 за тис. куб. м без знижки комфортніша від цін європейського споту. Про це заявив журналістам глава Міненерго РФ Алєксандр Новак.

"У нас завжди була позиція, що ніяких змін до контракту не може бути до кінця 2019 року. Що стосується поставок газу в Україну, ціни, які діють на сьогоднішній день, набагато більш комфортні, ніж ті ціни, які є на споті на європейських газових хабах . Другий квартал (розрахункова контрактна ціна без знижки – ред.) $177 за тис. куб. метрів", – сказав міністр.

"Усе буде залежати від того, яка буде ціна за формулою складатися. Я вважаю, що ціна у другому кварталі абсолютно комфортна. Без знижок. Вона абсолютно відповідає ринковій ситуації, ринковим тенденціям", – зазначив міністр.

"З нашої точки зору, діючий контракт до кінця 2019 року цілком визначає всі умови взаємодії між двома компаніями, і, відповідно, ціна виходить за формулою контракту абсолютно ринкова. Якщо будуть гроші в української сторони – будь ласка – вони можуть купувати газ відповідно до чинного контракту", – сказав він.

"Це найголовніше питання – чи є у "Нафтогазу" грошові кошти. Як ми бачимо і чуємо, вони намагаються отримати кредит міжнародних фінансових організацій, і наскільки ми розуміємо, вони готові закуповувати. А якщо цих коштів поки не знайдено, можна вести будь-які діалоги, вкидати інформацію в ЗМІ і так далі", – зазначив міністр.

Обговорювати знижку на газ російська сторона поки не готова.

"Я не готовий це обговорювати в принципі. Тому що ми в даний час не знаємо, яка буде ціна складатися на третій квартал. Ще рано про це говорити. Зазвичай, це в другій половині третього місяця поточного кварталу", – зазначив міністр.

Як повідомлялося, раніше у Нафтогазі розповіли про плани з відновлення імпорту російського газу.