У Росії зафіксували «ядерний поїзд», але це ще не свідчить про підготовку до застосування зброї – The Telegraph

4 Жовтня 2022, 11:25

Поїзд, який перевозить обладнання російських ядерних сил, викликав занепокоєння, що Владімір Путін може готувати випробування, аби надіслати «сигнал Заходу». Про це йдеться у замітці британського видання The Telegraph.

Там згадують, що на вихідних у центральній частині Росії помічено потяг секретного ядерного підрозділу, пов’язаний з 12-м головним управлінням Міністерства оборони Росії, який прямував у напрямку лінії фронту в Україні.

Проросійський Telegram-канал «Рибар» поширив кадри (на цей момент цей канал заблоковано – Ред.) з поїздом. Конрад Музика, польський аналітик з питань оборони, який спеціалізується на Україні, сказав, що 12-те управління управляло дюжиною складів устаткування для ядерної зброї.

«Насправді це комплект, який належить 12-му Головному управлінню МО Росії, – сказав він, – Управління відповідає за ядерні боєприпаси, їх зберігання, обслуговування, транспортування та видачу підрозділам».

Музика додав, що це може бути «сигналом Заходу про те, що Москва йде на ескалацію», маючи на увазі попередження Владіміра Путіна про ядерну війну минулого тижня.

При цьому експерт підкреслив, що відео жодним чином не демонструє «підготовку до ядерного застосування».

Цей сюжет розвивається паралельно з іншим, також «ядерним». Низка західних ЗМІ пишуть про випробування торпеди «Посейдон», яку називають «зброєю апокаліпсису».

«Ці останні маневри можуть свідчити про дедалі відчайдушнішу готовність пана Путіна до ескалації війни після серії ганебних поразок на полі бою, включаючи втрату ключового міста на Донеччині та останні невдачі в Херсонській області. За словами представників Пентагону, США розглядають, як відповісти на низку потенційних сценаріїв, включаючи побоювання, що Росія може застосувати тактичну ядерну зброю», – йдеться в тексті.