У Росії заблокували IP-адреси Facebook, Twitter і “ВКонтакте”

27 Квітня 2018, 09:37

Роскомнагляд вніс до реєстру заборонених сайтів IP-адреси, які належать Facebook, Twitter, і найбільшим російським інтернет-компаніям – "Яндексу", "ВКонтакте" і "Однокласникам". Про це повідомляє "Медуза" з посиланням на телеграм канал RKNShowtime,який стежить за поповненням реєстру заборонених сайтів.

 

Зокрема, під блокування потрапив один з чотрирьох основних IP-адрес "ВКонтакте".

 

Так, на сайті Роскомнагляду повідомляється, що доступ до даної адреси обмежений через запит Генпрокуратури.

 

Крім того, також заблоковані одна IP-адреса "Однокласників", п'ять – "Яндекса", три – Twitter, п'ять – Facebook.

 

Водночас до реєстру внесли IP-адреси Amazon (14), Microsoft (29) та Google (33).

 

Нагадаємо, у ніч на 22 квітня у Росії у інтернет- користувачів з'явилися проблеми з доступом до сайту Google.  За їх словами, після опівночі вони не змогли зайти на основну сторінку пошукової системи. Зокрема, користувачі не змогли увійти не лише на сайт пошукової системи, але також на пошту Google і пов'язані з ним ресурси.  За даними, основні проблеми виникли в Москві, Санкт-Петербурзі, Казані, Іжевську і Красноярську.

 

15 квітня заступник голови комітету Держдуми РФ з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв'язку Володимир Крупенников заявив, що Держдума Росії у зв'язку з блокуванням месенджера Telegram проаналізує необхідність законодавчо виключити використання VPN-сервісів.

 

Як повідомлялося, 13 квітня  Таганський суд Москви задовольнив позов Роскомнадзора і постановив заблокувати месенджер Telegram на території Росії. Суддя дозволила почати блокування негайно. Представників Telegram на засіданні суду не було, оскільки творець месенджера Павло Дуров заборонив юристам брати участь у "відвертому фарсі". 

 

Додамо, що 16 жовтня 2017 року Міщанський районний суд Москви (Росія) оштрафував популярний месенджер Telegram на 800 тисяч рублів за відмову надати ФСБ ключі для декодування листування користувачів.