У Росії визнали, що окремі продукти можуть подорожчати на 20%

26 Грудня 2014, 09:32

Зростання цін на продукти в Росії в 2015 році може перевищити 10 відсотків. При цьому окремі товари можуть подорожчати більш ніж на 20 відсотків. Про це в інтерв'ю телеканалу «Росія 24» заявив віце-прем'єр уряду РФ Аркадій Дворкович.

«10 відсотків – це наш базовий прогноз сьогодні. Неприємне двозначне зростання цін, це багато», – заявив чиновник. Він зазначив, що уряд контролюватиме ситуацію на споживчому ринку щодо необґрунтованого завищення цін.

Раніше 25 грудня глава Мінпромторгу Денис Мантуров заявив, що російська влада готова заморозити ціни в разі необхідності. «Якщо товаровиробники і торгові мережі будуть порушувати той сприятливий режим, який сьогодні сформований, ми володіємо досить сильними інструментами впливу за рахунок законодавчих заходів щодо заморожування цін на продукцію», – сказав міністр.

За даними на 24 грудня, інфляція в Росії досягла 10,4 відсотка. За тиждень цукор подорожчав на 7,5 відсотка, яйця – на 3,5%, яловичина – на 1,5 відсотка, макарони та чай – на 2 відсотка, гречка – на 3,4 відсотка. Крім того, на 11 відсотків зросли ціни на капусту. Помідори додали у вартості 7,8 відсотка, огірки – 7,4 відсотка. При цьому бензин подешевшав на 0,5 відсотка.

Згідно з оновленим прогнозом Мінекономрозвитку Росії, інфляція за підсумками року становитиме 9 відсотків. На думку помічника президента Росії Андрія Білоусова, ціни зростуть на 10 відсотків. У 2013 році інфляція становила 6,5 відсотка.

Нагадаємо, російський рубль уже протягом тривалого часу стрімко девальвує через сильне зниження цін на нафту і санкції Заходу щодо Росії через її агресію проти України, зокрема окупацію Криму.