До початку мітингу люди принесли квіти до пам’ятної стели на перетині Нового Арбату та Садового кільця.
Акція біля Білого дому була узгоджена з московською владою. Її організаторами виступили партії РПР-ПАРНАС, Яблуко, за участі Комітету громадянських ініціатив, руху «Солідарність» і правозахисних організацій.
На акції були прапори вищевказаних політичних сил. Учасники мітингу також принесли російський триколор, на якому було написано «Росія буде вільною». Деякі прийшли з саморобними плакатами.
За оцінками «Радіо Свобода», в акцій прийняли участь півтисячі людей. На початку мітингу в пам'ять про загиблих під час путчу захисників Білого дому провели хвилину мовчання.
Міхаїл Касьянов, виступаючи на мітингу, висловив надію, що між чинною владою і опозицією почнуться переговори. Перед присутніми також виступили захисники Білого дому, політики Боріс Нємцов, Дмітрій Гудков, правозахисник Лєв Пономарьов. Вони говорили про події серпня 1991 року, про нинішню політичну ситуацію в Росії. Частина спікерів виступила на підтримку засуджених учасниць панк-гурту Pussy Riot.
Після цього присутні на акції, піднявши руки, проголосували за ухвалення резолюції, в якій теж говорилося про необхідність переговорів із владою, а також про політичну реформу.
Також у неділю в Петербурзі на Ісаакіївській площі сотня людей зібралася на несанкціоновану акцію в пам'ять про перемогу демократії в серпні 1991 року.
Петербурзьким опозиціонерам відмовили в проведенні мітингу біля Маріїнського палацу, так що акцію провели в сквері на Ісаакіївській площі – у форматі зустрічі колишніх захисників Маріїнського палацу.
Все почалося зі спогадів про 19 серпня, але потім виступив адвокат Юрій Шмідт, який розповів про перспективи справи Ходорковського і про свою оцінку вироку учасницям групи Pussy Riot.
Напередодні в Петербурзі були розкидані листівки проти президента Владіміра Путіна, а на Невському проспекті вивішений банер «політзеки в Росії посаджені – проростуть багнетами.
Нагадаємо, у неділю, 19 серпня відзначається 21-а річниця так званого серпневого путчу 1991 року, коли група членів вищого керівництва СРСР утворила Державний комітет з надзвичайного стану і спробувала захопити владу, ізолювавши тодішнього президента СРСР Михайла Горбачова на дачі в Криму.
Читайте також: Про слабкі мізки і сильну руку: Суб’єктивні нотатки до 20-річчя серпневого путчу