У Росії вдруге відмовили в праві на освіту політв’язневі Кольченку

29 Листопада 2017, 17:06

Федеральна служба виконання покарань вдруге відмовила керівництву Таврійського національного університету імені Вернадського в організації освітнього процесу для кримських політв’язнів Олександра Кольченка та Нурі Прімова. Про це йдеться у відповіді від російської служби.

Кольченка поновили на другому курсі географічного факультету ТНУ у квітні 2017 року. Також відомо про бажання Нурі Прімова здобути вищу юридичну освіту.

Першого листа з проханням сприяти у організації навчання українських громадян було спрямовано до російських структур у червні 2017 року. Керівництво ТНУ зазначало, що готове адаптувати навчальні плани для комунікації в мережі інтернет або звичайною поштою. Російська служба виконання покарань тоді відмовила з посиланням на відсутність в ТНУ ліцензії на освітню діяльність у РФ.

У наступному листі в ТНУ зазначили, що йдеться про ув’язнених громадян України, які мають право на освіту в українському вищі, гарантоване міжнародним гуманітарним правом. Також у вищі нагадали про взаємне визнання Україною та Росією дипломів про вищу освіту.

У відповіді на другий лист заступник директора служби виконання покарань Боярінєв відповів, що до позиції відомства про відмову в організації навчання Кольченка та Прімова «доповнень нема».

Як повідомлялося, у неділю, 26 листопада, Олександр Кольчено відзначав свій День народження. Цього дня в аеропортах України, Чехії, Казахстану, Латвії, Польщі, Румунії та Фінляндії пройшла міжнародна акція "Марне очікування" на підтримку Кольченка.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Олександру Кольченку дали 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму. У грудні 2016 року понад 60 членів Всесвітньої організації письменників закликали президента РФ Путіна помилувати режисера Олега Сенцова.

Росія неодноразово відмовляла Україні у видачі в’язня, аргументуючи це тим, що розглядає кримчанина Кольченка як російського громадянина, якому було автоматично "присвоєно" громадянство.