У Росії в СІЗО перебувають понад 20 українців – МЗС України

2 Березня 2015, 22:18

Понад 20 українських громадян утримуються правоохоронними органами Росії.  Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

Він не виключає, що ця цифра може бути і більшою.

"Зараз понад 20 людей утримується в Росії. Але я не скажу, що це вичерпна цифра, тому що Росія грубо порушує всі міжнародні норми, не повідомляючи, як вона має це робити відповідно до міжнародних конвенцій, про затримання українських громадян", – сказав Перебийніс.

Речник зазначив, що часто МЗС доводиться дізнаватися про затриманих від їхніх друзів та родичів, і не завжди російська сторона допускає консула до українських громадян.

"Як тільки ми про це дізнаємося, ми одразу ж і ноти протесту, і запити на зустріч з нашими громадянами направляємо. В багатьох випадках консул зустрічається з нашими громадянами. Але, наприклад, щодо пана Солошенка, Росія без будь-яких причин не надала згоду на зустріч із нашим консулом і так по багатьох громадянах України", – додав речник МЗС.

Юрій Солошенко – 72-річний громадянин України, якого Росія утримує за гратами за підозрою у шпигунстві. Сам він звинувачення на свою адресу відкидає.