«До українських мігрантів у нас одна пропозиція, яку ми давно висуваємо – не виїжджати обов`язково кожні 90 діб або купувати нову міграційну карту, а потім повернутися й формально почати новий цикл перебування в Росії. Ми, зокрема орієнтуючись на громадян України, замислювали патент, що дозволяє легально працювати у фізичних осіб у РФ. Платня за патент дозволяє подовжити законне перебування на території РФ», – сказала Єгорова.
За її словами, такий документ одержали близько 750 тис. осіб із липня минулого року.
«Ми вважаємо, що 750 тис. осіб вивели з тіні, а бюджети суб`єктів отримали доходи, які обчислюються мільярдами рублів», – сказала Єгорова.
Вона впевнена, що такий механізм корисний самим мігрантам і вигідний РФ, яка одержує дохід від видачі цього документа.
Водночас, вона повідомила, що Росія не планує створювати центри вивчення російської мови в Україні, як це зроблено в деяких країнах Середньої Азії.
За словами Єгорової, Росії через демографічні проблеми, щоб забезпечити зростання економіки потрібен приплив іноземних мігрантів.
Нині близько 80% мігрантів приїжджають до РФ із країн СНД, і за 8 місяців нинішнього року до країни в`їхали майже 10 млн. іноземних громадян.
Єгорова пояснила, що молодь із країн Середньої Азії вже «не так добре говорить по-російськи».
«Для того, щоб не загострювати проблему протистояння корінного населення і тих, хто приїжджають до нас, звичайно, необхідна мова», – підкреслила чиновник.
Як повідомлялось, з 1 липня 2010 року іноземні громадяни мають право здійснювати трудову діяльність на підставі патенту у російських фізичних осіб, які не є індивідуальними підприємцями, сплачуючи фіксований авансовий платіж із розрахунку 1000 руб. (близько $30) за один місяць трудової діяльності.
Приблизно половина від загальної кількості українських трудових мігрантів працює в Росії
Щороку заробітчани переказують до України близько 2 мільярдів євро.
Нагадаємо, за інформацією Нацбанку, в січні-березні нинішнього року, порівняно з січнем-березнем минулого року, обсяг грошових переказів до України з-за кордону збільшився на 22,25% до $1,489 млрд.
Минулого року трудові мігранти та діаспора відправили в Україну $3,56 млрд грошових переказів. Це на 23% більше, ніж у 2009 році.