У Росії тримання під вартою продовжили для усіх 24-ох українських моряків

16 Січня 2019, 10:02

Лефортовський районний суд Москви у середу, 16 січня, продовжив термін тримання під вартою решті чотирьом українським морякам Віктору Безпальченко, Володимиру Варимезу, Владиславу Костишину та Володимиру Лісовому до 24 квітня 2019. Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

 

Таким чином, під вартою залишаються усі 24 військовополонені українці, захоплені Росією 25 листопада 2018 року поблизу Керченської протоки.

 

Зазначається, що адвокати моряків мають три дні на оскарження рішення. За словами захисників, такі заяви ними будуть подаватися.

 

Нагадаємо, Лефортовський районний суд Москви у вівторок, 15 січня, 20 українським морякам  продовжив термін перебування під вартою до 24 і 26 квітня. 

 

Як повідомляли, суд відмовився передати розгляд клопотань про продовження арешту українським морякам до військового суду. 

 

Своєю чергою, українські моряки відмовилися давати свідчення в суді країни-агресора. Невдовзі після цього слухання закрили від публіки на прохання обвинувачення.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.