У Росії тепер можуть закривати інтернет-сайти без санкції суду

2 Листопада 2012, 10:52

Згідно з новим законом, який набув чинності з 1 листопада, російська влада без санкції суду може закрити інтернет-сайти, які, на її думку, пропагують дитячу порнографію, самогубство, чи, наприклад, наркоманію. Закон, який за словами його авторів, має захистити дітей від небезпечного контенту, викликав побоювання, що його можуть використати для закриття будь-якого, і, передовсім політично нелояльного, сайту в російському інтернеті.

«Цей закон потрібно розглядати як один з елементів, який за певних умов може обмежити свободу слова», – вважає російський експерт з інформаційних прав Ілля Рассолов.

Напередодні ухвалення закону, на знак протесту, російськомовна сторінка Wikipedia закрила свою головну сторінку, а пошуковий ресурс Yandex вийшов із чорною стрічкою.   

Речник компанії Yandex Очір Маджиков вважає, що постраждати можуть сайти, які жодним чином не пов’язані з пропагандою насильства чи порнографії.

«Те, що не задовольняло Yandex та інші інтернет-компанії, зокрема, це можливість блокування IP. Це виглядає перебільшенням, бо разом з «неправильним» контентом можуть постраждати і цілком добропорядні сайти. Також ми вважаємо, що список має бути відкритим, щоб суспільство краще розуміло, хто кого і за що блокує. Закритість та непрозорість викликає різні чутки та побоювання», – говорить представник найбільшої пошукової системи Росії.

Стежити за дотриманням закону буде федеральна служба нагляду за комунікаціями Роскомнадзор. У відповідь на критику ця організація повідомила, що матиме інтернет-сайт, на якому публікуватиме свій «чорний список».

96