"Правова демократія вимагає надійно захистити її від зловживань та криміналізації публічної влади, легітимність якої багато в чому ґрунтується на довірі суспільства. Виходячи з цього, заборона займати виборні публічні посади для осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини, переслідує конституційно значимі цілі. Проте, відповідні норми повинні ґрунтуватися на конституційних критеріях і враховувати основні принципи і положення міжнародного права", – сказано в повідомленні.
"Чинне законодавство обмежує пасивне виборче право засуджених безстроково і необоротно. Тим самим, по суті, вони назавжди позбавляються свого конституційного права. Настільки сувора міра не може бути виправдана одним лише наявністю у громадянина судимості. Безстрокове обмеження виборчого права можливе лише для засуджених на довічний термін, в інших випадках воно не відповідає конституції", – резюмували в суді.
За рішенням суду, російські законодавці повинні встановити чіткі часові рамки обмеження виборчих прав колишніх засуджених.