У Росії таємна співпраця з правоохоронними органами включатиметься до трудового стажу – в разі укладення контракту зі спецслужбами про допомогу в отриманні інформації. Про це йдеться в законі РФ №173-ФЗ, опублікованому в офіційній пресі.
«Громадяни, які співрацюють за контрактом з органами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, як основний вид занять, мають право на пенсійне забезпечення відповідно до законодавства Російської Федерації. Період такої співпраці зараховується до страхового стажу цих громадян на підставі відомостей органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність», – зазначається у ст. 1 ухваленого закону.
Новий закон дозволить інформаторам спецслужб претендувати на пенсію, оскільки весь термін співпраці зараховуватиметься до страхового стажу, а всі необхідні відомості передаватимуться до пенсійного фонду.
Наразі у спецслужбах широко розповсюджена практика використання інформаторів, проте на відміну від штатних співробітників, вони не отримували офіційної зарплати і не могли розраховувати на пенсію.
Також читайте: В Європі активізувались російські шпигуни – німецька контррозвідка.