У Росії визнали, що в районі катастрофи MH17 не спостерігалося ніяких сторонніх об'єктів, які могли стати причиною руйнування лайнера. Про це заявив на брифінгу заступник головного конструктора трасового радіолокаційного комплексу "Скеля-Т" науково-виробничого об'єднання "Лианозовский електромеханічний завод" Віктор Мєщеряков.
"Ніяких сторонніх повітряних об'єктів поблизу від малайзійського літака радіолокатор не фіксували. Виняток становлять два цивільних судна з номерами 1775 і 4722. Перше судно зустрічалося з малайзійським літаком задовго до катастрофи, а друге перебувало на відстані понад 30 кілометрів від нього. До моменту руйнування літака ми спостерігаємо відсутність сторонніх об'єктів ", – сказав він.
Раніше в Росії стверджували, що у день катастрофи один український літак був у безпосередній близькості від MH17. Це було "підтверджено" даними російських радіолокаторів і декількома свідками з місцевих, які зуміли розгледіти в повітрі на висоті 10 км "один, а може і два Су-25". Генеральний конструктор літака спростував російську версію катастрофи MH17 і підкреслив: Су-25 не може збити літак, що летить на висоті 10,500 метрів.
Читайте також: Катастрофа рейсу МН17. Україна знову закликала Радбез ООН створити міжнародний трибунал
Як повідомлялося, 21 вересня у Нью-Йорку відбулася зустріч Міністрів закордонних справ Австралії, Бельгії, Малайзії, України та Нідерландів, які обговорили тривалі зусилля держав у встановленні відповідальних у катастрофі пасажирського літака «Малайзійських авіаліній» рейсу МН17. Міністри представляють держави, слідчі органи яких співпрацюють у рамках кримінального розслідування у відповідності з положенням Резолюції РБ ООН 2166 (2014)
Раніше прокуратура Нідерландів повідомляла, що перші результати розслідування оприлюднить на початку осені. Також Нідерланди раніше анонсували, що не називатимуть у звіті винуватців падіння рейсу МН17.
Спільну слідчу групу створили органи прокуратури і поліції Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії й України: вони співпрацюють у кримінальному розслідуванні, що має на меті визначити осіб, відповідальних за збиття літака рейсу MH17, і притягнення їх до відповідальності.
Як відомо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.
Родичі жертв катастрофи рейсу MH17 подали позов проти РФ до Євросуду з прав людини.