У Росії справу про смерть Магнітського в СІЗО закрили за відсутності складу злочину

19 Березня 2013, 12:00

"Під час розслідування кримінальної справи об'єктивних даних про вчинення щодо Магнітского злочинів не встановлено", – підкреслили в слідчому комітеті.

Значиться, що взяття під варту Магнітского відповідало нормам закону і мало достатні підстави.   "Під час перебування Магнітського в слідчих ізоляторах щодо нього не створювалися спеціальні умови утримання під вартою, відмінні від умов утримання інших слідчо-ув'язнених, не виявлялося будь-якого тиску, не застосовувалося фізичного насильства або тортур", – відзначили в відомстві.

Нагадаємо, Сєргєй Магнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття їм великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків, взято під варту і помер в СІЗО в Москві в 2009 році. Правозахисники впевнені, що Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. 

Після смерті Магністького московський суд поновив розгляд кримінальної справи щодо нього про ухиляння від сплати податків.

У 2012 році в США  прийняли "закон Магнітського", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкцій щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.