У Росії спецслужби істотно збільшили закупівлю гранатометів для розгону мітингів – ЗМІ

11 Грудня 2015, 07:07

МВС, ФСБ і міністерство оборони Росії збільшили в п'ять разів замовлення на 2016 рік на постачання гранатометних комплексів РГС-50М, які використовуються для "боротьби з масовими заворушеннями". Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на одного із представників постачальника (Ковровського заводу ім. Дегтярьова).

За його словами, замовлення на наступний рік на гранатомети зросли в п'ять разів. Найбільше замовляє МВС РФ, але окрім того, поставки здійснюються до ФСБ і Міноборони Росії.

Ручний гладкоствольний 50-міліметровий гранатомет, розроблений в кінці 1980-х років для КДБ та МВС СРСР, є зброєю несмертельної дії. Він стріляє гранатами зі сльозогінним газом, димовими і світлошумовими гранатами, а також гумовими кулями і гумовою картеччю. Також існують спеціальні заряди для вибивання замків і розбивання вікон.

Нагадаємо, в Україні силовики неодноразово використовували газ, гранати та водомети проти мітингувальників під час акцій протесту на Майдані Незалежності взимку 2014 року. Це сталося після того, як уряд Азарова дозволив використовувати проти мітингарів водомети при температурі повітря до -10ºС, а також розширив перелік спецзасобів для охорони громадського порядку, включивши туди ручні димові гранати, ручні газові гранати "Дрейф-2" та світлошумові гранати "Зоря-2", "Факел-С" та "Пламя-М". Згодом Генпрокуратура поширила матеріали, які свідчать, що колишній міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко придбав у Росії таких гранат на суму понад 1 млн гривень.

Наразі в Україні водомети можна використовувати, коли температура не нижче 0ºС, а перелічені гранати заборонені для використання під час акцій протесту.