У Росії спецслужби чинять психологічний тиск на українця Гриба – Тимчук

26 Квітня 2018, 17:34

У Росії на незаконно заарештованого Павла Гриба Федеральна служба безпеки чинить психологічний тиск за допомогою росіянки Татьяни Єршовой, яка заманила українця на територію Білорусі. Про це в четвер, 26 квітня, повідомив координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

 

"Громадянка РФ Тетяна Єршова, яка в минулому році і заманила на територію Білорусії громадянина України Павла Гриба, і далі активно використовується російськими спецслужбами – ФСБ РФ для здійснення психологічного впливу на вказаного громадянина нашої країни", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, російські спецслужби здійснюють психологічний тиск на Гриба, використовуючи його романтичні почуття до Єршовой.

 

"Наприклад, оперативні психологи ФСБ РФ під час зустрічей з П.Грибом в ізоляторі цілеспрямовано доводять йому інформацію маніпулятивного характеру про зустрічі представників російських спецслужб з Т.Єршовой і відповідних з нею бесідах, тим самим вводячи затриманого в стан пригніченого морально-психологічного стану", – повідомив Тимчук.

 

За даними ІО, відповідні дії дозволяють слідчим нав'язувати Грибу "потрібну їм точку зору і схиляти його до дачі потрібних свідчень".

 

"Крім того, в разі відмови П.Гриба від потрібної росіянам співпраці зі слідством і невизнання ним своєї "провини", ФСБ РФ почне використовувати Т.Єршову вже не в якості "свідка", а в якості "співучасниця", що, на думку оперативних психологів російської спецслужби, дасть можливість посилити тиск на затриманого і остаточно його "зламати" на основі формування "почуття провини" і переживань за подальшу долю цієї громадянки РФ", – підсумував Тимчук.

 

Нагадаємо, 9 квітня батько Павла Гриба повідомив, що  у його сина  погіршився стан здоров'я, однак йому не надають медичної допомоги.  Так, адміністрація СІЗО на скарги Павла про погіршення здоров'я не реагує, медична допомога не надається.  Крім того, він додав, що російський адвокат Павла Гриба Маріна Дубровіна зараз знаходиться в СІЗО-5 у місті Краснодар на слідчих діях.

 

20 березня відбувся розгляд апеляційної скарги щодо арешту Павла Гриба, однак його знову залишили під вартою. Крім того, до Генерального консульства Україна в Ростові-на-Дону надійшла офіційна відмова в побаченні матері з Грибом. 

 

2 березня у Росії суд міста Краснодар продовжив арешт Павла Гриба до 4 травня.

 

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що українських консулів не пускають на засідання суду щодо Павла Гриба, яке проходить у Краснодарі.

 

23 лютого батько арештованого у Росії українця Павла Гриба повідомив, що  його син скаржиться на поганий стан здоров'я, сильний біль у шлунку та загальну слабкість, однак йому не дають життєво необхідні ліки.

 

Як повідомлялося, 22 лютого український консул провів зустріч із Павлом Грибом, якого незаконно утримує Росія.

 

20 листопада український консул зустрівся із викраденим російськими спецслужбами українцем Павлом Грибом, якого утримують у СІЗО Краснодара. Однак йому не дозволили передати ліки Грибу. Також консул не встиг в нього нічого запитати, але помітив тільки що хлопець виглядає дуже погано, стан його здоров'я погіршився і він весь у виразках.

 

7 листопада у Росії Краснодарський крайовий суд залишив під вартою українця Павла Гриба, якого звинувачують в тероризмі. 15 грудня в Росії суд міста Краснодар продовжив арешт викраденого спецслужбами РФ українця Павла Гриба до 4 березня. 1 лютого відбулось засідання Краснодарського крайового суду з розгляду апеляції на запобіжний спосіб утримання Павла Гриба.

 

Додається, що 28 серпня колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни. Опісля МЗС заявило, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі. Раніше Росія звинуватила затриманого українця Павла Гриба в підготовці теракту в школі.