У Росії сьогодні розпочнеться суд у справі про вбивство Нємцова

3 Жовтня 2016, 08:33

У Московському окружному військовому суді Росії в понеділок, 3 жовтня, починаються слухання по суті справи про вбивство Боріса Нємцова. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Питання про вину підсудних будуть розглядати присяжні, колегію яких сформували в кінці вересня.

Участі присяжних добивалися п'ять підсудних: Заур Дадаєв, брати Анзор і Шадід Губашеви, Хамзат Баха і Темірлан Ескерханов. Всі вони звинувачуються в скоєнні найманого вбивства в складі організованої групи та в незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні та зберіганні вогнепальної зброї. Звинувачення про причетність до вбивства Нємцова підсудні заперечують.

Дочка Бориса Нємцова Жанна, визнана у справі потерпілою, раніше заявила про провал слідства, в тому числі й тому, що слідство відмовилося визнавати зв'язок між вбивством Бориса Нємцова і його політичною і громадською діяльністю.

Захист підсудних заявляє невдоволення якістю роботи слідчої групи.

Нагадаємо, колишній віце-прем'єр Росії, критик дій Кремля Боріс Нємцов був убитий в центрі Москви 27 лютого 2015 року. За звинуваченням у вбивстві 8 березня минулого року заарештували п'ятьох осіб. Слідство вважає замовником і організатором вбивства колишнього бійця батальйону "Сєвєр" МВС Чечні Руслана Мухудінова, який залишається на волі.