У Росії ще сімом українським морякам відмовили в апеляції на арешт

21 Серпня 2019, 16:01

Московський міський суд відмовив в апеляційній скарзі на постанову про продовження арешту до 24 і до 26 жовтня ще сімом військовополоненим українським морякам. Про це у середу, 21 серпня, повідомив адвокат Микола Полозов у групі "Захист військовополонених українських моряків" у Facebook.

 

"Московський міський суд розглянув апеляційні скарги адвокатів третьої групи військовополонених українських моряків: Андрій Артеменко, Віктор Беспальченко, Володимир Варімез, Владислав Костишин, Олег Мельничук, Василь Сорока, Сергій Чуліба… Апеляційна інстанція Московського міського суду залишила постанову Лефортовського районного суду без змін", – повідомив Полозов.

 

Він уточнив, що "судове засідання з розгляду апеляційних скарг захисту на постанову Лефортовського районного суду про продовження терміну тримання під вартою проходило в закритому режимі за клопотанням прокурора".

 

16 серпня Московський міський суд відмовив в апеляційній скарзі на постанову про продовження арешту до 24 жовтня першим двом групам військовополонених українських моряків.

 

Нагадаємо, 17 липня Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт на три місяці усім 24-ом військовополоненим українським морякам. Зокрема, трьом пораненим морякам, Андрію Артеменку, Андрію Ейдеру, Василю Сороці, продовжили тримання під вартою до 26 жовтня, усіх інших військовополонених залишили від вартою до 24 жовтня.

 

Своєю чергою, спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки з питань України Курт Волкер заявив, що продовження арешту українських військополонених моряків — це спроба Росії тиснути на президента Володимира Зеленського перед достроковими парламентськими виборами.

 

Водночас Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова запропонувала звільнити утримуваних у Росії 24 військовополонених українських моряків під її особисте зобов'язання. 

 

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія має повернути Україні військовополонених моряків не в рамках обміну.

 

Як повідомлялося, 5 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

 

У МЗС України заявили, що Росія має негайно виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

 

У відповідь у МЗС РФ заявили, що "при підписанні та ратифікації Конвенції ООН по морському праву 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки".

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.