Індекс ММВБ за підсумками дня знизився на 1,29% і склав 1449,63 пункту, індекс РТС знизився на 1,71%, до 1217,88 пункту, свідчать дані Московської біржі.
Російський ринок акцій протягом торгів залишався під тиском інформаційного фону, пов'язаного із санкціями проти Росії.
Незважаючи на те, що в середу ЄС так і не зміг погодити дату введення вже затверджених санкцій, учасники ринку утримувалися від активної гри. Закріплення нафтових цін нижче за ключовий рівень в 100 доларів за барель за маркою Brent також не підтримувало рублевих биків.
Додаткову невизначеність створювали повідомлення про те, що президент Росії Владімір Путін доручив перевірити ряд федеральних інфраструктурних відомств і регіонів Далекого Сходу на предмет "готовності до виконання завдань в умовах воєнного часу". Зокрема, він вказав провести раптову перевірку бойової готовності всього складу військ Східного військового округу.
«В середині дня ситуація на ринку ще більш погіршилася, коли з'явилися перші повідомлення про те, що нові санкції ЄС проти Росії буде все-таки введено в п'ятницю, 12 вересня. Пізніше стало відомо, що, серед іншого, Євросоюз планує заборонити інвесторам з ЄС кредитувати п'ять найбільших державних банків Росії. Це підсилило тиск на банківський сектор біржі», – йдеться в повідомленні.
Додатковим негативом стали повідомлення про те, що нові заходи санкцій ЄС відносно РФ передбачають посилення обмежень в нафтовій сфері, зокрема вони торкнуться співпраці з розробки глибоководних родовищ, а також родовищ на шельфі та в Арктиці.
У результаті, індекс ММВБ не зумів утриматися вище від 1470 пунктів і потім досить швидко пішов нижче від 1450 пунктів.
Істотно постраждали акції компаній, на які, насамперед, можуть поширитися санкції: "Роснефти" (-2,1%), "Транснефти" (-2,3%) і "Газпром нефти" (-1%).
Папери Сбербанку і ВТБ подешевшали на 3% і на 2%, відповідно.
Також свою частку негативу на ринок принесла звітність "Газпрому" (-1,8%) за перший квартал, що зафіксувала зниження чистого прибутку більш ніж на 40%. Падіння прибутку в значній мірі пов'язане з переоцінкою валютного боргу.
Нагадаємо, ЄС 8 вересня ухвалив розширення секторальних санкцій, але відтермінував їх запровадження. Під нові санкції можуть потрапити російські нафтогазові компанії.
Також повідомлялося, що у Росії пригрозили у відповідь на нові санкції закрити повітряний простір.