У Росії розпочалися багатотисячні мітинги

4 Лютого 2012, 10:59

Перші мітинги акції 4 лютого «За чесні вибори» відбулися у Владивостоці, Хабаровську, Южно-Сахалінську, Магадані, Читі. Незважаючи на мороз до -28 градусів, на вулиці вийшли кілька сотень людей.

Як повідомляють російські ЗМІ, всього в акціях «За чесні вибори» візьмуть участь понад 80 міст Росії. Мітинги заплановані і за кордоном, зокрема, в Парижі, у Франції.

Зокрема, у столиці один з мітингів – на Пушкінській площі уже розпочався. На нього збирають прихильники Владіміра Жириновського, які підтримують свого лідера як кандидата в президенти Росії.

Через годину почнеться акція опозиції, яка збирається біля метро Октябрська. Прихильники прем'єра збиратимуться на Поклонній горі. На форумах в інтернеті з'явилася інформація, що на мітинг в підтримку Путіна силоміць звозять людей, зокрема, співробітників Сбербанка.

Поліція оцінює кількість присутніх у відправній точці пішої ходи по Якиманці у 8000 людей. Це приблизно вдвічі менше оцінок організаторів і офіційних даних про число учасників провладного мітингу на Поклонній.

За оцінками організаторів, на Калузькій площі зібралося вже близько 15 тис. чоловік. У стільки ж поліція оцінює кількість мітингувальників на Поклонній горі. На мітингу ЛДПР, за даними поліції, близько 500 людей. У столиці Росії нині близько 20 градусів морозу.

Як повідомлялося раніше, напередодні масових акцій протесту у Москві члени опозиційного руху «Солідарність» вивісили на Софійській набережній навпроти Кремля банер з написом «Путин, уходи».

Нагадаємо, після виборів до Держдуми 4 грудня 2011 року в Росії пройшли масові акції протесту проти результатів виборів. За підрахунками організаторів акція 24 грудня зібрала майже 130 тисяч осіб. 

96