У Росії прикордонники, погрожуючи відкрити вогонь, затримали корабель Greenpeace

19 Вересня 2013, 19:35

За словами Долгова, прикордонники увійшли на борт судна Arctic Sunrise і почали обшук.

"Над судном завис військовий вертоліт, до нас підійшов корабель берегової охорони і пригрозив відкрити вогонь. Тільки що прикордонники з автоматами піднялися на борт Arctic Sunrise", – сказав він.

За словами представника природоохоронної організації, російські прикордонники спустилися на криголам екологів з вертольотів мотузковими сходами.

Раніше екологічна організація повідомила , що активісти Greenpeace влаштували акцію протесту біля нафтовидобувної платформи "Прирозломної" у Печорському морі. Двоє з них заарештовані, ще двоє забралися на платформу.

Водночас, російська ФСБ повідомила, що прикордонники були змушені кілька разів відкрити попереджувальну стрільбу в Печорському морі після спроби невідомих проникнути на нафтовидобувну платформу.

"У зв'язку із загрозою безпеці об'єкта нафтогазового комплексу РФ і непокорою законним вимогам про припинення незаконної діяльності співробітниками прикордонних органів була виконана попереджувальна стрільба з автомата АК -74… У зв'язку з відмовою капітана судна "Арктік Санрайз" виконати вимоги про припинення протиправної діяльності, керівництвом… прийнято рішення про зупинку судна. Прикордонники були змушені чотири рази виконувати попереджувальну стрільбу з артилерійської установки прикордонного корабля", – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що "на попереджувальну стрільбу, сигнали про зупинку судно не відреагувало".

ФСБ повідомило , що активісти намагалися проникнути на "Прирозломну" за допомогою "кішок" і мотузок.

Затриманих активістів доставили на борт корабля "Ладога".

Послу Нідерландів в РФ вручена нота у зв'язку з діями судна Greenpeace.

Нагадаємо, 17 липня в Азовському морі сталося зіткнення українського човна і катера берегової охорони прикордонної служби Росії. Риболовецьке судно перекинулося, в результаті чого загинули четверо громадян України, одного – Олександра Федоровича – вдалося врятувати.

Вцілілий у зіткненні риболов переконує, що російські прикордонники навмисно йшли на таран їхнього човна. Російська ж сторона переконує, що українці спровокували зіткнення.

7 серпня росiйськi правоохоронцi висунули обвинувачення Федоровичу за ч. 3 ст. 256 КК Росiї (незаконний видобуток водних бiологiчних ресурсiв). Відтак українцю загрожує до двох рокiв ув'язнення.