Згідно з документом, боротьба з контрафактом вестиметься за допомогою блокування IP-адрес ресурсів, на яких розміщений незаконний контент.
Для цього правовласникам необхідно подати позов. Якщо власник ресурсу відмовиться видаляти спірний матеріал, за попереднім рішенням суду, сторінка повинна бути заблокована доти, поки не буде винесено судове рішення.
Доступ до ресурсу буде блокувати інтернет-провайдер, в тому числі і за IP-адресою сайту, що може призвести до відключення і "добропорядних" сторінок.
До тих, хто завантажує незаконно розміщені фільми, санкції застосовуватися не будуть.
Відповідно до закону, всі суперечки з нелегального розповсюдження фільмів в Мережі буде розглядати Мосміськсуд.
У початковій редакції законопроекту, прийнятій 14 червня в першому читанні, говорилося про захист авторських прав усіх типів контенту. Проте пізніше парламентарі вирішили звузити дію норми до кіно-та відеопродукції. До питання боротьби з піратським розповсюдженням музики та інших матеріалів Держдума повернеться восени.
Закон також зобов'язує "інформаційних посередників" сприяти правовласникам у боротьбі з поширенням піратського матеріалу.
Як раніше заявили в "Яндексі", формулювання, використана в документі, дозволяє широко трактувати поняття "інформаційних посередників", включивши в цю категорію пошукові системи. Крім "Яндекса", законопроект розкритикували Google і Mail.Ru Group. Компанії стверджують, що документ був підготовлений без урахування думки інтернет-галузі і може нашкодити розвитку Рунету.
Закон, якщо його схвалить Рада федерації і підпише президент Владімір Путін, набуде чинності 1 серпня 2013 року.