У Росії прийняли суперечливий “закон про забуття”

3 Липня 2015, 14:27

Державна Дума Росії в остаточному третьому читанні прийняла законопроект, що зобов'язує інтернет-пошуковики видаляти інформацію з видачі за заявами громадян. За документ проголосували 379 депутатів, проти – двоє.

Згідно з новим законом, тепер громадянин РФ може вимагати у пошуковика видалення посилань на інформацію про себе, яку він вважає недостовірною, неактуальною або поширюваною з порушенням законів. Під «неактуальною інформацією» в документі розуміються, зокрема, відомості про вчинені злочини, якщо судимість вже погашена. Якщо пошуковик відмовиться видалити інформацію, заявник зможе звернутися до суду.

Закон вступить в силу в 2016 році. Очікується, що восени 2015 Дума розгляне інший законопроект, згідно з яким за відмову видаляти інформацію пошуковики будуть штрафувати на 3 мільйони рублів.

Ще до прийняття законопроект викликав критику з боку інтернет-компаній. Зокрема, в «Яндексі» сказали, що їм «незрозуміло, як заявник повинен буде обґрунтовувати неактуальність інформації» і вони «не розуміють, як її повинен визначати пошук». Незважаючи на те, що Лєонід Лєвін, голова комітету Держдуми з інформаційної політики, заявив, що після другого читання більшість пропозицій були враховані, інтернет-компанії сказали, що були внесені лише «косметичні» правки.

Читайте також: Обмеження свободи в «рунеті»: від заборон Роскомнагляду до проекту «великого забуття»