У Росії пригрозили карати чиновників за поїдання санкційної продукції

6 Серпня 2015, 10:34

У Росії поїдання чиновниками санкційної продукції, призначеної до знищення, буде вважатися порушенням і підпадати під кримінальну статтю. Про це розповіло джерело в Росспоживнагляді.

Співрозмовник повідомив, що інструкції, які розробляються відомством, будуть виключати можливість покуштувати контрабандний товар, а якщо працівник це зробить, то неналежним чином виконає свої посадові обов'язки. Це, в свою чергу, може спричинити покарання за ч. 1 ст. 293 КК («Халатність»), що передбачає до 120 тис. рублів штрафу, обов'язкові роботи до 360 годин, виправні роботи до 1 року або арешт на строк до 3 місяців.

Джерело уточнило, що за інструкціями поїдання санкційної продукції не буде вважатися знищенням.

Як повідомлялося, 29 липня російський президент Владімір Путін підписав указ про знищення продуктівхарчування з ЄС та США, що потрапили під російське ембарго. Заходи діятимуть з 6 серпня і не стосуватимуться продукції, яку громадяни ввозять для особистого користування.

Пізніше ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що Федеральна митна служба (ФМС) РФ, Росспоживнагляд і Россільгоспнагляд шукатимуть і знищуватимуть заборонені до ввезення в Росію продукти не лише на кордоні, а й в магазинах та на складах продуктових мереж.