Прокуратура зверталася до суду з проханням закрити доступ лише до окремих сторінок видань, де, на думку відомства, містилися матеріали про «способи дачі хабара, обставини, за яких необхідно підкуповувати посадових осіб, а також методику ухилення від кримінальної відповідальності за корупційні злочини».
Доступ до «Газеты.Ru», «Комсомольской правды» і декількох інших інтернет-видань був заблокований в Ульяніську наприкінці червня. Відповідне рішення ще 23 травня Ленінський районний суд Ульянівської області ухвалив на основі запиту від прокуратури. «Газета.Ru»відзначає, що редакція не знала про судове рішення, а про блокування дізналася від читачів, про це ж повідомила редакція «Комсомольской правды».
Представники «Ростелекому» заявляли, що блокувати окремі сторінки провайдер не може, і, щоб виконати рішення суду, йому доведеться блокувати сайти повністю.
«Сьогодні доступ до заборонених сайтів блокується провайдером за їхніми IP-адресами. Причому одна IP-адреса може належати не тільки ресурсам, котрі підпадають під рішення суду. Оператор зв’язку змушений виконувати судове рішення буквально, в результаті чого заблокованим для користувачів виявляється весь інтернет-ресурс, а не тільки сторінка з протиправним матеріалом. Саме з цієї причини можливе блокування ресурсів, які не містять протиправних матеріалів», – пояснила «Газете.Ru» директор департаменту зовнішніх зв’язків макрорегіонального філіалу «Ростелеком-Волга» Юлія Абишева.
Як повідомлялось, в Ульяновську заблокували сайти кількох центральних газет РФ "за підрив авторитету державної влади".