У Росії прокуратура відкрила другу справу проти правозахисниці Богатєнкової

28 Листопада 2014, 20:57

Будьоновська міжрайонна прокуратура порушила ще одну кримінальну справу проти правозахисниці Людмили Богатєнкової за статтею «шахрайство». Про це повідомляється на сайті прокуратури, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За версією слідства, Богатєнкова в кінці листопада 2012 року взяла в борг у якоїсь жінки 100 тисяч рублів, пообіцявши повернути цю суму до 10 грудня цього ж року, однак "стала відмовлятися від своїх зобов'язань, заперечуючи факт самої позики".

Нагадаємо, прокуратура Ставропольського краю не визнала голову правозахисного комітету солдатських матерів «Матері Прикум'я» Людмилу Богатєнкову, яка займалася розслідуванням загибелі російських солдатів в Україні, причетною до шахрайства. Однак в ефірі каналу Дождь її адвокат Андрій Сабінін заявив, що така заява є безглуздою.

«Не йдеться про виправдання Богатєнкової або про припинення кримінальної справи. Справа триває, її не припинено, а для Богатєнкової нічого не змінилося», – сказав він тоді.

Сімдесятитрьохрічна Людмила Богатєнкова була затримана й заарештована в п'ятницю, 17 жовтня. Напередодні її доставили в СІЗО П'ятигорська. На засіданні суду про обрання запобіжного заходу Богатенковій, яка має другу групу інвалідності, стало погано.

Правозахисниці висунуто звинувачення в шахрайстві. Одночасно поліція провела обшук в кабінеті, орендованому відділення «Комітету солдатських матерів» по Будьоновську і Будьонівському району Ставропольського краю («Матері Прикум'я»), яке очолює Богатєнкова.

У серпні Людмила Богатєнкова передала в Раду з прав людини відомості про загибель дев'яти військовослужбовців, які проходили службу за контрактом у 18 мотострілецькій бригади (в/ч 27777). Члени Ради направили в Головне військове слідче управління Слідчого комітету інтернет-звернення з проханням порушити кримінальну справу. Відповідь так і не було отримано.

14 жовтня, як повідомляється на сайті «Солдатських матерів Санкт-Петербурга», списки загиблих солдатів передали особисто президенту Владіміру Путіну.