У Росії полоненому українському моряку не передають листів від рідних – адвокат

27 Січня 2019, 17:09

Український моряк Володимир Терещенко, якого Російська Федерація незаконно утримує у СІЗО "Лефортово", не отримує листів від рідних. Про це у неділю, 27 січня, написала у Facebook його адвокат Анастасія Георгієвська, яка відвідала моряка у п'ятницю.

 

"Досі жодного листа він не отримав, хоча його рідні, близькі та друзі пишуть йому один-два рази щотижня. Від нього сестра отримала тільки одну листівку, хоча він написав уже 4 листи", – розповіла адвокат.

 

 

 

Крім того, Терещенку не дозволили зателефонувати матері при затриманні, всупереч вимогам російського КПК, а також одного разу відмовили у клопотанні на телефонний дзвінок. За словами Георгієвської, він пише ще одну заяву на телефонний дзвінок, а також на побачення.

 

Як зазначає адвокат, у камері, де перебуває Терещенко, холодно через дірки в стіні. Також у корпусі немає гарячої води і телебачення. Моряк просив про переведення в іншу камеру, але безрезультатно.

 

"Співкамерник – мусульманин, обвинувачений в тероризмі, російською він не говорить, комунікація з ним утруднена", – розповіла адвокат. Також, за її словами, у Терещенка почали боліти зуби.

 

Нагадаємо. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 25 січня повідомила, що на початку наступного тижня військовополоненого українського моряка Василя Сороку обстежить нейрохірург.

 

Як повідомляли, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою до 24 квітня усім полоненим українським морякам.

 

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.